Pakalpojumā pieejama saimniecisko darbību statistiskā klasifikācija NACE 2. redakcija (NACE). Datu meklētājā pēc NACE koda vai koda apraksta fragmenta ir iespēja meklēt ierakstus. Atbilstoši izvēlētajam NACES kodam, saitē "Uzņēmumi" pieejams uzņēmumu, kuriem Lursoft datu bāzē pieejama informācija par reģistrēto NACES kodu, saraksts. Sarakstā tiek rādīti uzņēmumam aktuālajā gadā reģistrētie NACE dati. Saitē "NACE atbilstošais SIC kods" tiek parādīts SIC kods, kas ir atbilstošs NACE kodam.

43 | Specializētie būvdarbi

Apraksts
Šajā nodaļā ietilpst specializētie būvdarbi (special trades), t.i., ēku un inženierbūvju daļu būvniecība vai to sagatavošanas darbi, kuru veikšanai ir nepieciešama īpaša profesionāla kvalifikācija. Šīs darbības parasti ir specializētas vienā jomā, kas kopīga dažādām būvēm, prasot specializētas zināšanas vai aprīkojumu šo darbu veikšanai. Šeit ietvertas tādas darbības kā pāļu dzīšana, pamatu likšana, karkasu montāža, betonēšanas darbi, mūrēšana, bruģēšana, sastatņu montāža, jumtu segumu uzklāšana u.c. darbības.
Šajā nodaļā ietilpst arī tērauda konstrukciju uzstādīšana ar nosacījumu, ka to daļas neražo tas pats uzņēmums. Parasti specializēto būvniecību veic apakšuzņēmums, bet remontdarbu veikšanai tiek slēgts līgums tieši ar īpašnieku.
Šajā nodaļā ietilpst arī ēku apdare un būvdarbu pabeigšana.
Šajā nodaļā ietilpst arī visu veidu inženiersistēmu, bez kurām nav iespējama būves funkcionēšana tai paredzētajā nolūkā, ierīkošana. Šīs darbības parasti veic būvlaukumā, kaut gan atsevišķus darbus var veikt īpašā darbnīcā. Šeit ietilpst tādas darbības kā sanitārtehniskie darbi, siltumapgādes un gaisa kondicionēšanas sistēmu uzstādīšana, antenu, signalizācijas sistēmu un citu elektroinstalāciju, smidzināšanas sistēmu, liftu un eskalatoru ierīkošana u.c. Ietverti arī izolācijas darbi (ūdens, siltuma, skaņas izolācija), skārdnieku darbi, rūpniecisko saldēšanas iekārtu montāža, ceļu, dzelzceļu, lidostu, ostu u.c. objektu apgaismojuma un signalizācijas sistēmu ierīkošana. Inženiersistēmu montāžas darbos ietilpst arī remonts, kas aptver iepriekš minētās darbības.
Būvdarbu pabeigšana ietver būvdarbu noslēguma operācijas, piemēram, apdari, iestiklošanu, apmetēju darbus, krāsošanu, grīdu un sienu flīzēšanu vai pārklāšanu ar citiem materiāliem, piemēram, parketu, paklājiem, tapetēm u.c., kā arī grīdu slīpēšanu, apdares būvgaldniecību, skaņas izolācijas darbus, fasādes tīrīšanu utt. Būvdarbu pabeigšanas darbos ietilpst arī remonts, kas aptver iepriekš minētās darbības.
Būvmašīnu ar operatoru iznomāšana ir klasificēta kā noteiktā būvniecības darbība, ko veic ar šo būvmašīnu.
43.1
Ēku nojaukšana un būvlaukuma sagatavošana
Apraksts Latvijas uzņēmumi Igaunijas uzņēmumi
Šajā grupā ietilpst būvlaukuma sagatavošana turpmākai būvniecībai, kā arī iepriekš uzstādītu būvju nojaukšana.
43.2
Elektroinstalācijas ierīkošanas, cauruļvadu uzstādīšanas un citas līdzīgas darbības
Apraksts Latvijas uzņēmumi Igaunijas uzņēmumi
Šajā grupā ietilpst inženiersistēmu montāža, kas nodrošina ēkas funkcionēšanu tai paredzētajā nolūkā, ieskaitot elektroinstalācijas ierīkošanu, sanitārtehnisko darbu veikšanu (ūdens, gāzes un notekūdeņu sistēmu uzstādīšana), apkures un gaisa kondicionēšanas sistēmu, liftu u.c. konstrukciju uzstādīšanu.
43.3
Būvdarbu pabeigšana
Latvijas uzņēmumi Igaunijas uzņēmumi
43.9
Citi specializētie būvdarbi
Latvijas uzņēmumi Igaunijas uzņēmumi